Znanje

SANITARNA TOPLOTNA ČRPALKA – TIHI ZAVEZNIK POSLOVNE UČINKOVITOSTI 

Ogrevanje sanitarne vode je pogosto spregledan strošek, ki lahko močno vpliva na uspešnost podjetja. Odkrijte, kako sanitarne toplotne črpalke KRONOTERM prinašajo velike prihranke, večjo učinkovitost in trajnostne prednosti.
sanitarke poslovni

Ogrevanje sanitarne vode ostaja ena največjih energijskih postavk v hotelih, večstanovanjskih stavbah, poslovnih prostorih, kot so frizerski saloni in fitnes centri, ter v številnih industrijskih panogah. Prav tu se skriva neizkoriščena priložnost za občutne in dolgoročne prihranke, ki lahko pomembno vplivajo na poslovno uspešnost in konkurenčnost podjetja. 

Nepotreben strošek, ki ostane spregledan 

V zadnjem desetletju smo bili priča številnim investicijam v energetsko sanacijo ovoja stavb in modernizacijo ogrevalnih sistemov. A področje priprave tople sanitarne vode je pogosto ostalo spregledano – čeprav gre za enega največjih porabnikov energije, še posebej v dejavnostih z visoko dnevno porabo. 

Več kot 60 litrov tople vode na gosta – vsak dan 

Hotelski gost v Evropi dnevno porabi od 150 do 250 litrov vode. Kar 30 do 40 % te količine gre za toplo sanitarno vodo – torej približno 60 do 100 litrov, ki jih je treba ogreti. V praksi to pomeni, da hotel s 100 gosti dnevno porabi več kot 6.000 litrov tople vode – podobno velja za večstanovanjski objekt s 40 stanovanji. V industriji številke hitro presežejo 10.000 litrov, zlasti v živilski, kemični ali tekstilni panogi. 

Za ogrevanje 1.000 litrov vode iz 10 °C na 55 °C je potrebnih približno 58 kWh toplotne energije. Če to zagotavljamo z električnim bojlerjem ali neučinkovitim kotlom, lahko to pomeni okoli 10 evrov stroška dnevno – in skoraj 4.000 evrov letno za samo en kubični meter dnevne porabe. 

75% nižji stroški s toplotno črpalko 

Sanitarne toplotne črpalke lahko zaradi svoje izjemne učinkovitosti dramatično znižajo stroškovne izgube. Z grelnim številom (COP) nad 4 za vsako vloženo kilovatno uro elektrike proizvedejo več kot štirikrat toliko toplotne energije. Pri sanitarni vodi to pomeni tudi 75 % nižjo porabo elektrike. 

Hotel s 50 sobami, ki porabi približno 6.000 kWh mesečno za ogrevanje sanitarne vode, lahko z uporabo toplotne črpalke porabo zmanjša na 1.500 kWh mesečno. Ob današnji ceni elektrike to pomeni skoraj 10 tisoč evrov letnega prihranka. 

sanitarke poslovni

Naložba, ki se povrne že v 2 do 5 letih 

Naložba v energetsko učinkovito pripravo tople sanitarne vode s sanitarnimi toplotnimi črpalkami KRONOTERM se zaradi njihove izjemne zmogljivosti povrne že v 2 do 5 letih. 

V primerjavi z oljnim ali plinskim kotlom toplotne črpalke ne zahtevajo rednega servisiranja gorilnikov, menjave šob ali zalog kuriva – kar pomeni še dodatne prihranke in manj skrbi za upravnika. Z naložbo se pogosto izboljša tudi energetski razred stavbe in dvigne tržna vrednost nepremičnine. Ker gre za brezogljično tehnologijo, lahko naložba prinese tudi dodatne točke pri pridobivanju okoljskih certifikatov in pri kandidiranju na razpisih. 

Zmogljivost tudi za velike sisteme 

Sanitarne toplotne črpalke KRONOTERM so zasnovane za obvladovanje velikih dnevnih konic porabe. Na voljo so modularne rešitve z možnostjo povezovanja več enot v sistem z večjo kapaciteto tople vode, kar zagotavlja zanesljivo oskrbo tudi v primerih povečane rabe – brez tveganja, da bi gostje ostali brez tople vode. 

S toplo vodo do skritih finančnih rezerv 

Za podjetja, ki želijo povečati svojo energetsko učinkovitost, znižati operativne stroške in izboljšati trajnostno naravnanost poslovanja, so sanitarne toplotne črpalke KRONOTERM ena najbolj smiselnih investicij. Ne gre več le za ogrevanje vode, temveč za strateško odločitev z močnim finančnim učinkom. 

Stopite v stik z nami in preverite, kako lahko sanitarna toplotna črpalka KRONOTERM zmanjša vaše stroške, poveča konkurenčnost in poskrbi za trajnostno prihodnost vašega podjetja. 


Oznake: , , , ,

Preberite več