Pri tem najprej pomislimo, kateri toplotni vir je najbolj ekonomično izkoriščati – Tistega, ki je na voljo in ima hkrati najvišjo povprečno temperaturo v ogrevalni sezoni.
To je v prvi vrsti podtalna voda, ki ima povprečno temperaturo okrog +10 °C. Le ta mora biti ustrezne kvalitete ter v zadostnih količinah najmanj 0,2 m3/h za vsak kW grelne moči toplotne črpalke.
Naslednja možnost – izkoriščanje akumulirane toplote zemlje, in sicer v obliki vgradnje vodoravnega kolektorja ali geosonde. V prvem primeru potrebujemo ustrezno prosto zemeljsko površino. V drugem primeru pa mora biti omogočen dostop vrtalnemu stroju.
Če tudi tega nimamo na voljo, potem sta najboljša možna izbira toplota okoliškega zraka – toplotna črpalka zrak-voda. Zrak je seveda na voljo povsod, ima pa od prej navedenih toplotnih virov najnižjo povprečno temperaturo (razen na Primorskem) in je zato ta vir lahko nekoliko manj učinkovit.
Ko smo ugotovili razpoložljivost toplotnih virov in imamo na voljo več možnosti, potem primerjamo investicije in stroške ogrevanja za posamezni toplotni vir. Izračun vračilne dobe investicije nam seveda nakazuje pravo usmeritev pri izbiri toplotne črpalke.
Toplotne črpalke KRONOTERM so na voljo za vse naštete toplotne vire z najboljšim izkoristkom za vaše potrebe. Naša tehnična podpora in svetovanje vam bosta tudi z strokovnim ogledom vašega objekta zagotovila najboljšo izbiro toplotne črpalke za vaše potrebe. S svojo izbrano mrežo visoko kvalificiranih monterjev pa bomo poskrbeli tudi za kvalitetno izvedbo in vaše končno zadovoljstvo.